-0,8 oC 1,4 km/h 1019,8 hPa
 
 
 
O miskantusie

Miskantus to wieloletnia trawa z rodziny wiechlinowatych. Dzięki procesowi fotosyntezy typu C4 miskantus wydajniej wykorzystuje energię słońca do roślin naszego klimatu z fotosyntezą typu C3 czego efektem są duże przyrosty w czasie każdego sezonu wegetacyjnego.

Dlaczego miskantus?
Wybór miskantusa nie jest przypadkowy!
  • Wieloletnie wykorzystanie plantacji – nawet do 20 lat;
  • Wysoki plon suchej masy z jednego hektara – nawet 20 ton;
  • Samo zasychanie części roślin zbieranych na słomę;
  • W naszym klimacie brak szkodników i patogenów chorobowych;
  • Zbiór w okresie wczesnowiosennym umożliwia rozłożenie terminów agrotechnicznych i poprawia ekonomikę wykorzystania sprzętu i zasobów pracy.
  • Powyższe cechy sprawiają, że miskantus stanowi ciekawą propozycję dla producentów rolnych.

Forma współpracy

Z uwagi na chęć powiększenia własnych upraw oraz rozpropagowanie miskantusa jako dochodowej rośliny energetycznej poszukujemy osób, czy też podmiotów zainteresowanych współpracą.

Oferujemy Państwu następujące formy wspólnych działań:
  • Wieloletnia dzierżawa gruntów na zasadach ogólnie przyjętych. Nasza spółka zainteresowana jest podpisaniem umów na wieloletnią dzierżawę gruntów. Ze względu na wymagania glebowe miskantusa interesują nas również grunty, na których rezygnuje się z prowadzenia działalności rolniczej z przyczyn ekonomicznych. Dochody przy tej formie współpracy nie kończą się jedynie na dzierżawie gruntów. Jako przyszły ich użytkownik możemy zlecać właścicielowi wykonanie zabiegów agrotechnicznych, które będą stanowić dodatkowe źródło dochodu.
  • Jesteśmy również otwarci na inne sposoby współpracy w zakresie produkowania biomasy z miskantusa na skalę przemysłową.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Ryszard Berent
Specjalista ds. surowca

tel. 509 751 020
r.berent@bio.opec.grudziadz.pl

MISKANTUS

Rozwój miskantusa to nie tylko korzyść dla branży energetycznej. Dzięki rozpowszechnianiu tych upraw, miskantus może stać się alternatywnym źródłem dochodu dla coraz mniej dochodowych upraw typowo rolniczych.

Przyłącz się do nas! Współpracuj z branżą energetyczną!

W dobie stale rosnących wymagań w zakresie udziału paliw odnawialnych w bilansie energetycznym nasza spółka od 2010 roku wprowadza uprawy miskantusa jako alternatywne źródło biomasy.