-0,8 oC 1,4 km/h 1019,8 hPa
 
 
 
PRODUKCJA PELETU

Firma OPEC-BIO  Sp. z o.o. zajmuje się produkcją peletu energetycznego ze słomy zbóż i roślin energetycznych typu miskantus.  Jesteśmy jednym z czołowych producentów biomasy w Polsce.

Co to jest pelet?

Pelet jest to biopaliwo stałe powstające w wyniku przerobu biomasy-słomy. Ma postać wałeczków o średnicy 6-15 mm i długości kilku centymetrów. Zawartość wilgoci 8-12%, popiołów ok. 0,50–1,5% w zależności od używanego surowca. Do produkcji pelletu nadaje się każdy rodzaj czystej, odpowiednio przygotowanej biomasy. Podstawową jego zaletą jest jednorodna, stała forma i wartość opałowa. Pelet jest traktowany jako paliwo ekologiczne, czyli odnawialne źródło energii (OZE).

Stawiamy na jakość!

OPEC-BIO to firma, która gwarantuje wysoką jakość i niezawodność. W naszym zakładzie stosowane są nowoczesne technologie, które w połączeniu z wysoką klasą surowców używanych przy realizacji produkcji gwarantują najwyższa jakość wyrobów. Potwierdzeniem są długotrwałe kontrakty i zadowolenie stałych Klientów, którzy bezwzględnie wymagają dokładności i wysokiej jakości przy realizacji powierzonego zlecenia.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 506 007 971
bio@bio.opec.grudziadz.pl

PODSTAWOWE PARAMETRY OFEROWANEGO PELETU
Wytrzymałość kinetyczna pow. 95%
Średnica 8 mm
Długość ok. 25 mm
Wilgotność (wagowo) ok. 12%