11,7 oC 0,0 km/h 1011,6 hPa
 
 
 
PRODUKCJA PELETU

Firma OPEC-BIO  Sp. z o.o. zajmuje się produkcją peletu agro ze słomy zbóż i siana.  Jesteśmy jednym z czołowych producentów biomasy agro w Polsce. Produkujemy pelet nieprzerwanie od 2008 roku.

Co to jest pelet agro?

Pelet agro jest to biopaliwo stałe powstające w wyniku przerobu pozostałości rolnych w postaci słomy zbóż i rzepaku oraz siana. Ma postać wałeczków o średnicy 6-12 mm i długości ok. 25 mm. Zawartość wilgoci 8-10 %, popiołów ok. 6 % w zależności od używanego surowca. Wartość opałowa peletu agro wynosi 14,7-15 MJ/kg. Podstawową jego zaletą jest czystość, jednorodna i stała forma oraz stabilna wartość opałowa.
Pelet agro jest paliwem ekologicznym i odnawialnym źródłem energii (OZE). Zasoby surowca do produkcji peletu agro odnawiane są co roku i jest to źródło praktycznie niewyczerpalne. Stanowi zasadniczą alternatywę dla zstąpienia paliw kopalnych.

Stawiamy na jakość!

OPEC-BIO to firma, która gwarantuje wysoką jakość i niezawodność współpracy. W naszym zakładzie stosowane są nowoczesne technologie, które w połączeniu z wysoką jakością surowców używanych do produkcji gwarantują najwyższa jakość wyrobów. Potwierdzeniem są wieloletnie kontrakty i zadowolenie stałych Klientów.


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 506 007 971
bio@opec.pl

PODSTAWOWE PARAMETRY OFEROWANEGO PELETU
Wytrzymałość kinetyczna pow. 95%
Średnica 8 mm
Długość ok. 25 mm
Wilgotność (wagowo) ok. 12%